Незвичайні рослини нашої планети

На нашій планеті росте безліч рослин, але серед них зустрічаються такі дивовижні, що просто дух захватує. Спробую переглянути найдивовижні.

1 . Кривавий зуб- цей милий грибок схожий на пожовану жувальну гумку, з якої сочиться  кров і пахне полуницею. Але не здумайте його з’їсти, бо це буде останніми « ласощами », яке Ви скуштуєте у своєму житті. Грибок відомий людству з 1812 року і вважається неїстівним, тобто колись, в темні – претемні часи жив геній, який пожертвував на славу науки своїм життям, щоб застерегти нащадків від поїдання цієї “ласощі “. Крім своїх видатних зовнішніх якостей, ця мерзота має антибактеріальні властивості і містить хімічні речовини, що розріджують кров. Та що там говорити, незабаром цей гриб може стати заміною пеніциліну (який, до речі, був виведений з гриба виду Penicillium notatum ). Якщо Вам не вистачає гострих відчуттів, і Ви маєте намір увіковічити своє ім’я в  історії (премія Дарвіна і звання самого тупого самогубці на планеті Земля у вас вважайте вже в кишені), то просто лизніть це диво природи .

2 . Лялькові глазки. У кращому випадку,  ця « краса» схожа на інопланетний бур’ян, а в гіршому на вкопаний в землю тотем з насадженими на нього людськими очима, яким серійний вбивця позначив місце поховання всіх своїх 666 жертв. Ця незвичайна рослина отримала назву ” лялькові оченята “, але існує інша назва-білий воронець. Ніякими особливостями, крім свого зовнішнього вигляду дана рослина не володіє, можете навіть його спробувати на смак, потім розповісте про свої відчуття.

3 . Це-гриб морський  анемони. Часом, споглядаючи подібні творіння, починаєш замислюватися про осудність творця. Звичайно ж, бувають випадки, коли і огидні речі виявляються на перевірку досить приємними на смак , запах … але це не той випадок: гриб, який отримав назву ” смердючими ріг восьминога “, не тільки огидно виглядає , але і смердить, так, що не описати словами.

4 . Диявольський кіготь  - це щось на зразок колючок нашого реп’яху, які будучи запущеними міткою рукою кращого друга не раз заплутувалися в вашому волоссі . Головна відмінність між цими двома причепами полягає в зовнішньому вигляді: якщо колючки реп’яху – маленькі симпатичні грудочки, які так і просяться в руки, то диявольський кіготь більше схожий на злісного павука- людожера, який тільки й чекає, щоб вчепитися Вам в глотку. Колись  ці демонічні штуковини ” водилися ” тільки в Арізоні, де корінні американці (індіанці ) плели з них страхітливого вигляду кошики і викладали ними цілі ” мінні поля “, які вороги воліли обходити стороною. Сьогодні ” демонічні кігті” вже повністю окупували весь Північний Захід США. Чую, скоро ця мерзота добереться і до матінки Росії , так що якщо не хочете впасти жертвою “диявольського кігтя “, то починайте запасатися « Раундапом » і будувати преградітельние барикади вже зараз

5 . Китайський мишецвіт. І все таки Бетмен не випадково вибрав символом залякування кримінального населення Готем кажана. Бо ці породження темряви жахливі: маленькі злі очиці, тонкі лапки з величезними гачкуватими ногтіщамі, гострі зубки , пухкеньке тільце , нерівномірно покрите волоссям, і величезні крила – чим не опис страшного монстра з чергового малобюджетного, але від цього не менш страшного, фільму жахів? І якщо Ви один з тих, хто вважає їх милими звірятками, що харчуються фруктами, то напевно зміните свою думку, коли одна з цих тварюк вчепиться вам в обличчя і висмокче до краплі всю вашу кров … , але, на жаль, для Вас буде вже пізно.   Матінка природа попрацювала на славу в спробі створити саме моторошну і разом з тим огидну рослину, наділивши його всіма відмінними ознаками летючої миші і додавши для вірності пучок жгутовідних щупалець. Це породження дитячих кошмарів отримало назву китайський мишецвіт.

6 . Рука  Будди. Не знаю,  який недоумкуватий геній вирішив, що ця штуковина схожа на руку Будди, по мені це щось скоріше нагадує хентайні щупальця, які ось-ось охомутать чергову грудаста красуню.На перевірку мерзенні щупальця виявляються досить- їстівним, можна навіть сказати смачним, цитрусовим фруктом, який неймовірно популярний у Китаї та Японії. Якщо згадати мережу сортіроподобних ресторанів, то не складно зрозуміти чому китайці балдіють від поїдання цієї дивини, але от від манірних японців я такого не очікував. По суті , рука Будди, – це дивного вигляду лимон, в якому часто крім шкірки нічого і немає. Фруктіна приваблює східні народи не тільки незвичайним зовнішнім виглядом, але і своїми ароматичними властивостями: в Японії з неї заварюють чай, а в Китаї зберігають вдома в якості талісмана, який приносить у будинку удачу, щастя, відганяє всяку нечисть і дарує довголіття. Ще з цих лимонних щупалець роблять варення, мармелад, який пахне фіалковими парфумами. І трохи про серйозне: традиційно вважається, що Будда може хитро загортати, згортати і перевертати свої пальці вчасно молитви і в такі моменти його руки дуже схожі на ці монстровідні лимончики.

7 . Венерина мухоловка. Смію припустити, що ще якихось пару мільйонів років тому ці чудовиські пожирали динозаврів і були повноправними господарями планети. Але еволюція – це ворог максималізму і всі гіганти вже або вимерли, або для того щоб вижити придбали більш земні розміри, тому сьогодні мухоловка – це невелика рослина, що харчуються виключно комахами, гусеницями, слимаками і жабами. Як це працює: всередині пащі – листка розташовано безліч найдрібніших чутливих волосків. Жертва, заповзають на лист, дратує ці волоски, які в свою чергу подають сигнал до скорочення клітин внутрішньої частини листа і “лягти” починає закриватися. Через деякий час внутрішня частина листа починає виділяти травну рідину і знесилена від безуспішних спроб вибратися назовні жертва починає повільно перетравлюватися (цей процес займає досить тривалий час.

8 . Раффлезія  - паразитична рослина сімейства молочайних (Euphorbiacea) з найбільшими квітками в світі, деякі з яких досягають у діаметрі більше одного метра і маси більше одинадцяти кілограмів. Паразит проводить більшу частину свого життя в тканинах рослини -хазяїна, в ролі якого виступають ліани із сімейства виноградних, ростуть у вологих тропічних лісах Індонезії і Філіппін. У цієї незвичайної рослини відсутнє стебло і коріння, а його основну частину складає гігантський квітка з п’ятьма м’ясистими пелюстками. Гігантський паразит був відкритий ще в 1818 році, під час експедиції Томаса Стемфорд Раффлза Раффлезія на острів Суматра. Знайдений тоді екземпляр був 1 метр в діаметрі і важив 6 кілограм. Мандрівників уразив не стільки сама квітка і його неймовірні розміри, а жахливий трупний запах, що виходив від нього .Через цей незвичайний запах квітки раффлезії запилюють звичайні мухи. До речі квітки – це єдине, що залишилося у рафлезії від її родичів – « нормальних» насінних рослин. Ведучи паразитує спосіб життя на «тілі» ліан, раффлесія повністю втратила всякі ознаки рослини – коріння, стебло, здатність до фотосинтезу, а всі поживні речовини паразит отримує з «тіла » господаря.  Проросток раффлезії поступово впроваджується в коріння рослини -хазяїна за допомогою присосок ( гаустории ). Ті частини проростка, які з якоїсь причини опинилися поза «тіла» господаря просто відмирають. Імовірно, насіння рафлезії, пробуджуються до проростання під впливом виділень потенційних рослин – господарів. Ці ж речовини і орієнтують напрямок росту проростків .

9. Китайська рунічна квітка. Плоди ” рунічного квітки” володіють страшними формами, завдяки яким вони схожі на маленьких картопляних людей. Китайці викорчовують цих крихітних підземних жителів із землі, щоб використовувати їх нагие беззахисні тіла , як панацею від усіх хвороб, в числі яких імпотенція, рак, СНІД, слабоумство і т.д. Перш ніж перетворитися на цілюще порошок, чоловічки піддаються всіляким тортурам, в числі яких: кип’ятіння, освіжування, замочування в самогоні і розчленовування. Згадаєте мої слова, скоро картоплини втомляться від китайського гніту і повстануть проти всього людства. Так що кілька разів подумайте, перш ніж зважитеся відновити своє ” моджо ” за допомогою ” рунічного квіточки ” .

10 . Поркупінський томат- це півтораметрове чудовисько, що виростає на Мадагаскарі, листя якого покриті страхітливого вигляду колючками помаранчевого кольору. У цієї рослини неймовірно красиві фіолетові квіти, зібрані в грона, якими він приманює до себе своїх жертв: і ось ви вже нахиляєтеся, щоб зірвати один з них і опиняєтеся насадженими на ” смертоносні ” шипи. Крім того, що поркупінскій томат колючий і отруйний, його ще практично неможливо вбити: більшість хімікатів йому дарма і він може пережити люті холоди і навіть сильну посуху. Як Ви вже зрозуміли це творіння природи – монстроподібну бур’ян, який поставив метою свого існування захоплення вашого присадибної ділянки. За короткий час одна рослина може наплодити цілу армію поркупінскіх томатика, які за кілька тижнів перетворяться на 1.5 метрових гігантів, кожен з яких буде битися до останнього і проллє не один літр вашої крові , перш ніж буде з коренем викорчував із землі.

Ось таки дива зростають на нашій планеті. Можливо незабаром з”якляться нові, ще більш диковинні рослини.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок