Самі смішні і безглузді закони України

Народні обранці періодично вносять у Раду дивні законопроекти. Буйство фантазії у нардепів викликають свята. Так, брат екс-президента Петро Ющенко пропонував святкувати ювілеї дочки князя Всеволода, дружини Ярослава Мудрого та річницю весілля Анни Ярославни. А комуністи хотіли святкувати на державному рівні 110-річчя з дня народження матері-героїні Олександри Деревської, яка виховала 48 дітей. Регіонали часто вносять пропозиції про святкування днів народжень…естрадних співаків. «Скоро будемо відзначати день народження коня якогось князя», – заявив нещодавно спікер Володимир Литвин, коментуючи любов депутатів до законопроектів про свята.
АВТО БЕЗ ДИМУ. Депутати від НУНС і ПР пропонували заборонити куріння вдома і у власному авто. Це, безумовно, правильна позиція у боротьбі з нікотином, але як перевірити, чи виконують українці закон? Також нардепи хотіли збільшити податок на доходи для бездітних українців. Але опоненти вважають, що стимулювати народжуваність треба якось інакше. Бютівець Андрій Шкіль хоче заборонити аборти, але проти його законопроекту виступили і медики, і церква.

А нещодавно депутати занепокоїлися туалетами – вони вирішили забезпечити українцям право на вільне і безкоштовне відвідування санвузла при організаціях усіх форм власності. Тобто фактично надати право українцям вільно заходити в службові приміщення, наприклад, банків, фірм, магазинів і т.п. Поки всі ці пропозиції – тільки проекти.

ХУЛІГАНЯТЬ. Нардепи зазначають, що за останні пару років безглуздих пропозицій було багато. «Досі всі згадують законопроект Терьохіна про сало (хотів заборонити вивозити «національне надбання» з країни), – розповів Тарас Чорновіл. – Я і сам вносив «хуліганські» законопроекти в Раду. Кілька років тому мене так дістали масони, що я запропонував саджати на 15 років за закриті суспільства, де присяга приноситься за значенням вище державної. Документ викликав паніку хорошу», – сміється депутат. Чорновіл також розповів, як колись посварився з Сергієм Ківаловим (ПР) і вніс у парламент законопроект з невеликою приписочкою про ліквідацію фінансування Ради юстиції, який тоді очолював Ківалов: «найцікавіше – законопроект пройшов два комітети, ніхто нічого не помітив! І тільки в третьому побачили: щось тут не так, і його «зарубали», – говорить Чорновіл.

ПОРЯТУНОК МИШЕЙ. Згадують депутати і про пропозицію БЮТ обкласти інтернет податком, і про жартівливих ідеях Сергія Терьохіна – вносив до Ради проекти «Про полігамії» та «Про вільних ерогенних зонах». А ще – як у розпал кризи, у грудні 2008 року, коли потрібно було терміново вживати заходів з порятунку економіки країни, тодішній президент Віктор Ющенко вніс у Раду проект… про збереження кажанів в Європі (до речі, його нардепи прийняли, щоправда, з третьої спроби). Деякі доручення екс-президента були ще «сміливіше»: приміром, Тимошенко повинна була за два місяці «зберегти гуцульську культуру» і допомогти жертвам Голодомору «вести присадибне господарство». А СБУ і ГПУ Ющенко доручив розслідувати справу про депортацію кримських татар у 1944 році.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок