Безпека дитини вдома

Дитина перших місяців життя, як відомо, спить і їсть, потім знову їсть і спить. Він ще не тільки бігати, сидіти самостійно не вміє. Його територія надійно обгороджена бортиками ліжечка або стінками коляски.

А ось як бути тоді, коли дитина трохи підросте і почне освоювати найближчий життєвий простір, тобто квартиру або будинок, де в даний момент живе його сім’я? Леденять душу страшні історії про можливі небезпеки, які підстерігають малюків у стінах рідного гнізда, регулярно постачають засоби масової інформації (та й народна чутка рясніє розповідями про те як «недогледіли»).

Смуга небезпек починається в той момент, коли малюк намагається робити свої перші кроки. В цей час будь-який предмет в квартирі можна зарахувати до списку потенційних ворогів. Розвиваючи невідому досі активність, несмышленыш може і порізатися, і обпектися, і прищемити пальці, і спіткнутися там, де дорослому людині і в голову не прийде бачити небезпеку.

Тому різні розумні й прозорливі в цих питаннях люди придумали безліч хитрих пристосувань для захисту дитячої безпеки в такому, здавалося б, наибезопаснейшем місці, як рідна квартира. Що-то вже щосили продається в магазинах, а що-то цілком можна зробити своїми руками.

Отже, відкладаємо в сторону питання комфортності та безпеки дитячих колясок і окремо взятих моделей дитячих ліжечок, і вирішуємо комплексну проблему: безпека всієї квартири.

Рухомі деталі інтер’єру, вміст шаф
Дитяча допитливість не знає меж. Тому, ледве ставши на ніжки, малюк починає сумлінно пізнавати навколишній світ шляхом відкривання всього, що відкривається: шаф, ящиків, письмових і кухонних столів. А там, ясна річ, для недосвідченого людини може знайтися чимало небезпечних предметів.

Значить, батькам потрібно придбати замки-блокатори. Вони випускаються для стулкових дверей, для висувних ящиків, для меблів з опускаються вниз дверцятами.

Є ще універсальні моделі, які складаються з двох «ґудзиків»-власників, сполучених пластиковою стрічкою. Вони кріпляться на липучках до різним рухомим і статичним частин меблів. Розпашні дверцята можна закріпити за допомогою простої гумки на ручках або скотча. Висувні і опускаються деталі краще блокувати покупними пристроями.

Захищаємо розетки електроприлади
Ще одне джерело серйозної небезпеки – електричні розетки. Маленькому досліднику важко встояти перед спокусою засунути в їх отвір пальчик або що-небудь гостре. Тут захиститися дуже просто: в магазинах повно недорогих пластикових, гумових, силіконові заглушки для розеток. Можна купити відразу комплект для всієї квартири. А ще можна встановити в будинку сучасні розетки, вже оснащені захисним механізмом у вигляді заслонок гнізд. Доступ до отворів відкривається тільки при тиску обох штирів вилки. Деяким простіше придбати вилки для електричних приладів і вставити їх в розетки.

Кути меблів, двері, полиці
Сучасна дитяча меблі випускається зі спеціальним чином округленими кутами і оснащується силіконовими накладками. А іншу домашню обстановку потрібно буде підготувати. Адже дитина ще не знає про небезпеку, що таїться в гострих кутах шаф, столів, стільців, тумбочок і полиць. Тут використовують прозорі захисні куточки, зроблені з м’якого силікону, які можна купити, або обклеюють небезпечні кути самоклеючі утеплювачем для вікон з поліуретану.

Тяга до мандрівок прокидається в нас дуже рано. Тому дитина постійно намагається освоїти все нові і нові прилеглі простору. Покинувши свою кімнату, він може виявитися і на кухні, і на балконі, і ненавмисно зачинити себе в ванній. Для попередження таких неприємностей промисловість випускає спеціальні ворота безпеки. Їх встановлюють на розпірках в потрібний дверний проріз і блокують рух дитини назовні. Доросла людина проходить через таке загородження, як через хвіртку. Можна для такого загородження використовувати підручний засіб у вигляді блоку-стінки від дитячого манежу.

Щоб дитина не впав зі дорослого ліжка, використовують спеціальний бар’єр безпеки: пластиковий каркас з м’якою сіткою, який легко зафіксувати з допомогою матраца. Не допустити відкручування ручок газової плити можна використовуючи спеціальний блокувальний пристрій. А в більшості електроплит захист вже встановлена.

Від прищикування пальців дверима врятують обмежувачі дверей. Ці пружні амортизатори завжди залишать шпаринку навіть якщо двері закривають. Якщо в квартирі є скляні двері або перегородки, їх потрібно обклеїти спеціальною плівкою, яка не дає склу розбитися і розлетітися навсібіч. Різні невеликі, але важкі деталі домашнього інтер’єру (полички, шафки) слід надійно прикріпити до стін, щоб дитина їх не перекинув на себе.

Своєчасно подбавши про всіх цих захисних пристроях, ви допоможете своєму малюкові безперешкодно пізнавати світ і радіти його дружелюбності. Чим активніше малюк проведе свій день, тим міцніше і безмятежнее він засне ввечері в улюбленій ліжечку.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок