Кастрація чи стерелізація котів

Отже, ви придбали кошеня, красивого, породистого чи звичайного. З часом постане питання кастрації чи стерелізації. Але каструвати (стерилізувати) ви  не хочете. Дуже часто доводиться чути фрази «мені шкода позбавляти кота задоволення, а кішок почуття материнства», «кастрація – це жорстоко!», «стерилізація: так це ж порожнинна операція, знущання над твариною!».
Часто багато хто навіть не замислюються про те, скільки проблем в майбутньому може принести повноцінне, у фізіологічному сенсі, тварина! Коти досягають статевої зрілості до 7-8 місяців. В цей же час кішка вже готова принести своє перше потомство. Два-три і навіть чотири рази в рік вона здатна народжувати кошенят, в середньому по 4 в кожному приплоді. Через досить короткий проміжок часу молоде потомство теж включається в процес розмноження. Американські вчені підрахували, що одна кішка за своє життя може справити на світ близько 200 кошенят, а всі її нащадки за 7 років можуть дати життя 420 000 кішок! Задумайтеся над питанням: «А всі ці кішки знайдуть теплий будинок з мискою смачної їжі і люблячих господарів?» Насправді існує більше народжених кошенят, ніж тих, у яких є свій будинок.
Під час тічки (сексуальної полювання) кішка буде проситися на вулицю, кататися по підлозі, валятися під ногами, кричати вдень і вночі, не даючи заснути, часто стаючи злий, навіть агресивною. Тварини відмовляються від їжі, худнуть, втрачають вовна, у них можуть розвинутися різні захворювання на підвищений викид гормонів. Вони можуть вистрибнути з вікна і розбитися, втекти у відчинені двері і загинути на вулиці. Дуже часто нестерилизованные кішки і некастрованих коти можуть мітити свою територію ( а це може бути м’яка меблі, ваша постіль, тобто ваш будинок) надзвичайно неприємно пахне сечею, а часто і фекаліями.
Часто доводиться чути, що кішка обов’язково повинна стати мамою хоча б один раз, щоб відчути радість материнства. Хочу зауважити, що пологи не приносять кішці здоров’я, а іноді і забирають його.  Але найголовніше – ви не подумали про майбутніх кошенят! Топити їх, навіть новонароджених, здійснювати вбивство! Також недопустимо викидати їх або підкидати кому-небудь. Постійне вирощування потомства зажадає від вас певних фізичних зусиль і чималих грошових витрат. Не всі ваші друзі з радістю приймуть ваш «подарунок» у вигляді маленької грудочки шерсті, який відразу ж заявить про себе як особистість. На жаль, доля більшості відданих «в добрі руки» тварин жалюгідна.
У тварин немає поняття «секс», є тільки поняття «продовження роду». По своїй фізіології кішка не потребує кошенятах. Операція стерелізації  не позначається ні на психоемоційній сфері тварини, ні на мисливському інстинкті. Така кішка більше прив’язана до будинку і своїм господарям. Кастровані коти і стерилізовані кішки живуть довше і більш здоровим життям. Для них знижується ризик заразитися інфекційними захворюваннями. Вони рідко тікають і не вистрибують з вікон в пошуках партнера. Тварини, що не виходять з квартири, не будуть більше проситися на вулицю і влаштовувати котячі концерти. Побутує помилкова думка, що стерилізовані тварини стають товстими і ледачими. Насправді не всі кішки і коти схильні до повноти. У будь-якому випадку, ваша тварина не буде додавати у вазі до тих пір, поки його розумно годують і створюють умови для руху. Ожиріння пов’язане з перегодовуванням і гіподинамією тварини. У більшості випадків видалення яєчників проводиться у кішок в період статевого дозрівання, і їм потрібна менша кількість їжі, ніж молодим, зростаючим кішкам. Коли кішки знаходяться на высококалорийном корм для кошенят, вони додають у вазі, а власник звинувачує в цьому операцію.

Пам’ятайте, що принісши додому кошеня, ви всю відповідальність за його життя і здоров’я берете на себе.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок