Чому коти балдіють від валер”янки

У всіх частинах рослини валеріани лікарської (інші її назви – котячий корінь, маун, земляний ладан, трясовичная трава, сорокоприточная трава) міститься речовина актинідін. Швидше за все, ця речовина є феромоном для більшості представників сімейства котячих. Його запах дуже схожий на запах речовини, що міститься в сечі кішок і котів, готових до спаровування.
Вчені висувають припущення, що у кішок валеріана активізує ділянки мозку, що відповідають за сексуальне збудження. Можливо, тому, після вживання валеріани, кішки нявкають так, ніби у них почався шлюбний період.
До валеріани дуже небайдужі і дикі кішки: лев, лише тільки понюхавши настоянку валеріани, приходить в надзвичайно сильне збудження, виявляючи при цьому неабияку силу. Пуми після валеріани починають скакати по клітці, як божевільні.
Потрібно відзначити, що статевонезрілі кішки і коти, а також кастровані тварини, дуже мало піддаються впливу валеріани: одні до цього ще не доросли, іншим же феромони вже ні до чого.
Деякі домашні кішки, що одного разу спробували сушені коріння валеріани, згодом наполегливо їх випрошують або намагаються дістатися до них самостійно.
Кішки, які гуляють самі по собі, добувають валеріану будь-якими можливими способами. Вони іноді навіть забираються в аптечні склади, від яких сильно пахне зберігаються там частинами цієї рослини. Валеріану, що росте в природі, кішки викопують і поїдають з великим задоволенням.
На сьогоднішній день абсолютно точно встановлено, що тяга до валерьяне у кішок передається у спадок. Зустрічаються випадки, коли у однієї і тієї ж породи до валеріани небайдужі тільки коти, а кішки її повністю ігнорують. Але в більшості випадків, запропоновані висушені валеріанові корені з кореневищами тварини починають зацікавлено нюхати, потім поїдають і впадають в дуже збуджений стан. Вони катаються з бурчанням і нявканням по підлозі, труться шиєю і щоками про те місце, де лежала травичка, намагаючись залишити на своїй шерсті як можна більше такого принадного запаху.
Деяких кішок приваблює навіть настоянка валеріани: у дуже рідкісних випадках тварини її хлебчуть з блюдця, але більшість з них до самої настоянці виявляють відраза (їх відлякує спиртовий запах). Нанесену на підлогу настоянку, після випаровування спирту, багато кішки з задоволенням злизують.
Але, перш ніж пригощати своїх улюбленців такій чудовій для них травичкою, потрібно пам’ятати: у всьому потрібна міра! Якщо тварина вживає занадто багато цього ароматного афродізіака, у нього може раптово початися сильна агресивність, і тоді доведеться триматися від нього якнайдалі. Кішка під дією валеріани може сильно подряпати і покусати свого господаря.
Крім того, до валеріани кішки звикають, як до наркотику, і починають його вимагати. Але якщо давати тварині траву регулярно, в його організмі починають відбуватися негативні зміни: з’являється худоба, шерсть втрачає пружність та доглянутість, стає скуйовдженою. Дослідним шляхом встановлено, що валеріана може викликати у кішки наркотичний сон, а дуже великі дози можуть призвести до летального результату.

 

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок