Карлікові кролік -нові домашні улюбленці

Ручний домашній кролик – ласкаве і миле створіння. В католицьких країнах карликових кроликів зазвичай дарують дітям на Великдень. Це розумні, кмітливі тварини. Недарма братик кролик часто фігурує в північноамериканському і англійському фольклорі як хитрий і кмітливий, але, на відміну від лисиці, зовсім не злий персонаж. Кролика непогано завести для дитини 7-12 років. Кролика можна гладити, грати з ним. Доглядати за кроликом нескладно. Спостерігати за симпатичним зайчиком буде цікаво всім, хто любить тварин.
Ще на початку XX ст. зайцеподібні (Lagomorpha), до яких належать кролі, відносили до загону гризунів як сімейство. Але в 1912 р. їх виділили в самостійний загін. Основна відмінність зайцеподібних від гризунів у тому, що у верхній щелепі у них не одна, а дві пари різців. Друга пара розвинена слабше і розташовується позаду першої. Є також істотні відмінності в будові кісткового піднебіння і шлунка. Однак у представників цих двох загонів багато спільного. Зокрема, у них немає іклів, а різці і корінні зуби відокремлені широким позбавленим зубів простором – діастемою. Різці і в тих, і в інших зростають постійно.
Зайцеподібні об’єднують власне зайців і кроликів – родина зайцевих (Leporidae), а також пищуховых (Ochotonidae). Єдиний одомашнена вид – європейський дикий кролик (Oryctolagus cuniculus) – став родоначальником всіх порід кроликів. Він відносно невеликий: довжина тіла – 35-45 см, а вух – 6-7 див.
Поширений в Західній і Середній Європі, в Північній Африці, Північній і Південній Америці і на багатьох островах. Цих тварин завезли в Австралію і Нову Зеландію, і вони там у безлічі розплодилися. Кролики живуть у норах. Вони облюбовують «будинок» на довгі роки, постійно споруджуючи в ньому нові ходи. Тому стара нора має досить складний пристрій. Тварини дуже плідні: самка приносить три-чотири посліду на рік.
Породи кроликів діляться на три групи за розмірами тварин: великі, середні і карликові. Великі важать від 3,5 до 12 кг, середні – 2,5-3,5 кг, а карлики – 1 – 1,5 кг. Більшість великих і середніх порід розводять на м’ясо і заради шкірки. А «для душі», як домашніх вихованців, тримають в основному карликових кроликів.
У 1918 р. селекціонерам вдалося отримати кроликів з короткими вухами, а трохи пізніше – з укороченою і досить великої мордочкою. Звір мав кумедний вигляд і був самим мініатюрним серед своїх побратимів. Він отримав назву гермелін, або горностаєвий кролик. Найменування «горностаєвий» дано за біле хутро, який за кольором і структурі дуже схожий на хутро горностая. Ця порода і поклала початок карликових кроликів. Пік її розведення припав на 20-ті рр. минулого століття. Пізніше норма ваги гермелинов була визначена в 1,25 кг.
В кінці 30-х рр. в Нідерландах вивели кольорових карликових кроликів. Нині існують німецький, англійський, американський, чеську та інші стандарти порід карликових кроликів, дещо різняться між собою. У Росії при експертній оцінці звірків використовується німецький стандарт. Він виділяє п’ять порід. Крім гермелинов це гладкошерсті кольорові карлики і висловухі барани, короткошерсті рекс і довгошерсті лисячі кролики. За винятком гермелинов (вони завжди горностаево-білі), карликові кролики бувають найрізноманітніших кольорів: чорні, «шиншила», блакитні, руді та ін. Дорослі особини важать 1-1,5 кг. Тільки вага баранов – самої великої породи декоративних – 1,8-2,5 кг. Є ще ангорские карлики з пухнастою шерстю. Але ця відносно молода порода не включена в німецький стандарт, оскільки її селекція ще триває.
В Австрії, Чехії, Німеччині та Америці добре поставлено розведення перерахованих порід кроликів, проводяться міжнародні та регіональні виставки.
Тривалість життя цих тварин становить у середньому 5-7 років, деякі доживають до 13.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок