Таємниця “Чорного квадрата” Малевича

19 грудня 1915 року на «Останній футуристичній виставці картин 0,10», яка відкрилася в Петрограді, публіці були представлені 39 картин Казимира Малевича. На самому видному місці, в так званому «червоному кутку», куди зазвичай поміщають ікони, що висіла картина «Чорний квадрат». Виступив на виставці Казимир Малевич оголосив про настання нового живописного реалізму – супрематизму. Терміном «супрематизм» (від латинського ” supremus – найвищий, долає) Малевич назвав вищий і останній етап мистецтва, суть якого полягає у виході за традиційні рамки, за межі видимого, умопостигаемого світу.
Зовсім необов’язково бути великим художником, щоб намалювати чорний квадрат і помістити його на білий фон. Квадрат – сама елементарна геометрична фігура, чорний і білий – найбільш елементарні кольори. Напевно, будь-яка людина може намалювати таке. Але ось загадка: «Чорний квадрат» – найзнаменитіша картина в світі. Вона розбурхує розуми мільйонів людей, викликає бурхливі суперечки, притягує до себе безліч дослідників і любителів живопису. Чому це відбувається? Досі відповідь на це питання був не знайдено.
Багато дослідників намагалися розгадати таємницю «Чорного квадрата». До яких висновків вони прийшли? Їх безліч. Ось п’ять основних.
“Чорний квадрат”  це:
1. Похмурий і абсолютно незрозуміле одкровення геніального художника.
2. Зразок убогості, повної безвиході, відчаю від своєї бездарності.
3. Штучно роздутий фетиш, за яким немає ніякої таємниці.
4. Акт самоствердження сатанинського початку
5. Юдейський символ.
На жаль, жоден з дослідників не пішов далі поверхневого осмислення картини. Вони бачили тільки те, що лежало на поверхні картини, тобто тільки чорний квадрат.
Сам Казимир Малевич неодноразово заявляв, що картина зроблена ним під впливом несвідомого, а точніше – під впливом «космічної свідомості». Отже, і картину потрібно сприймати не свідомістю, а підсвідомістю. «Чорний квадрат» – не просто картина «Чорний квадрат» – це символ космічного свідомості.
Всі дослідники не взяли до уваги просту істину, а саме – закон нарисної геометрії, який говорить так: на площині реально можна відобразити тільки площину. Картина є площиною – значить, на ній реально можна зобразити тільки плоску фігуру: квадрат. Люди зі слаборозвиненим уявою і бачать в «Чорному квадраті» тільки квадрат, і нічого більше. Але ж Малевич всім дав ясно зрозуміти, що це не просто чорний квадрат, а супрематический чорний квадрат. Тобто при розгляді цієї картини слід вийти за рамки традиційного сприйняття, вийти за межі видимого.
Вийдіть за межі видимого, і ви зрозумієте, що перед вами не чорний квадрат, а різнокольоровий куб. В цьому і полягає секрет знаменитої картини. Таємний сенс, вкладений в «Чорний квадрат», можна коротко сформулювати так: світ, що оточує нас, тільки на перший, поверхневий погляд виглядає плоским і чорно-білим. Якщо людина буде сприймати світ об’ємно і у всьому разноцветии, його життя кардинально зміниться. Мільйони людей, яких інстинктивно притягувало до цієї картини, підсвідомо відчували об’ємність і різнобарвність «Чорного квадрата», але їм не вистачало уяви, щоб зробити останній крок до осмислення геніального полотна.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок