Лімузин, як розкіш і засіб пересування

Коли ми говоримо про лімузинах, то аксіома про розкоші, автомобілях та на засобах пересування втрачає свій сенс. Цей не самий швидкий, безпечний і не самий зручний в управлінні автомобіль є зосередженням поняття про комфорт, статус і багатство. Саме за ці якості і платять абсолютно божевільні гроші.
Спочатку лімузином називалася одна з різновидів кузова автомобіля. Однак, після того, як авто саме з таким типом кузова полюбилися заможним верствам населення, під терміном лімузин стали розуміти дороге, представницьке транспортний засіб. Згідно загальноприйнятим уявленням того часу, кузов «класичного» лімузина був зобов’язаний мати жорстку перегородку, що розділяла зону водія авто і пасажирське простір салону. Кількість бічних вікон – не менше чотирьох, кількість дверей – аналогічно. Салон лімузина обов’язково мав два ряди пасажирських сидінь, третій ряд, відокремлений рухомий перегородкою, призначався для водія та супроводжуючих осіб. Дуже часто місце водія залишалося відкритим, на відміну від пасажирських сидінь, схованих у міцний кузов.
Одним з перших виробників серійних лімузинів став знаменитий американський конструктор Генрі Ліланд, заснував на початку минулого століття такі гіганти автомобільної індустрії, як Cadillac і Lincoln Motor. У лімузинах Ліланда були реалізовані такі інноваційні ідеї, електричний стартер, силовий агрегат з V-подібним розміщенням поршнів і перший в світі кузов з жорстким металевим дахом. На початку 20-х років Генрі Ліланд продає свою компанію іншому генію автомобілі будови – Генрі Форду, який виводить виробництво лімузинів на новий рівень. З цього моменту Лінкольни і Кадилаки є невід’ємною частиною автопарку мільйонерів і президентів.
Європейські компанії підхоплюють ідею американських конструкторів. На автомобільному ринку Старого Світла з’являється аналогічна продукція від Bentley Motors Ltd, Rolls-Royce Limited, Mercedes-Benz і інших флагманів європейського машинобудування. Європейські лімузини воліють і царствені особи, і великі вожді. Наприклад, відомий в. І. Ленін використовував продукцію Rolls-Royce – офіційного постачальника королівського двору Великобританії.
Йосип Сталін волів вироби радянського автопрому – лімузини заводу власного імені – ЗІС 101, ЗІС 110, ЗІС 115
З плином часу лімузин стає частиною іміджу заможного і знаменитого людини. Замовниками престижних авто ставали не тільки багаті покупці, але і спраглі зовнішньої атрибутики суспільства обраних. Лімузини набували ексцентричні зірки естради та кіно, прагнучи закріпити статус « по-справжньому знаменитих». Саме на цей період історії лімузинів доводиться час незвичайних Stretch проектів. Нові замовники бажають мати лімузин на базі кузова автомобіля популярної марки. Донорами Stretch-Limousine стають популярні моделі повнорозмірних автомобілів, позашляховиків і спорт-карів. Такі типи лімузинів збираються або власниками невеликих майстерень, або великими тюнінг-ательє.
Саме ці проекти вражають уяву публіки розмірами, незвичайними формами кузова і унікальним інтер’єром салону.
Сьогодні лімузини вже не користуються незмінною популярністю. Вчорашній атрибут багатства поступився місцем дорогих автомобілях представницького класу. Експерти пов’язують таку тенденцію з сучасними уявленнями про спосіб життя заможної людини. Більшість людей з цього прошарку вже не прагнуть до химерного атрибутів, воліючи «показуху» лімузинів естетику рідкісних і дорогих автомобілів ручної збірки.
Долею «залишилися на плаву» моделей лімузинів стала робота в VIP-сервіс. Однак, в особливо урочистих випадках, більшість пасажирів як і раніше використовують лімузин. Зірки, спортсмени, політики, закохані пари воліють «з’являтися на публіці» виключно на лімузинах. А це означає, що даний транспортний засіб отримав культовий статус і навічно залишиться у загальнолюдській культурі.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок