Як контролювати свої емоції

Інтенсивність емоцій не кожен раз рівнозначна масштабом події: ви можете переживати однаково сильно як з-за сварки з чоловіком, так і з-за розбитої чашки. Якщо вам набридло нервувати через дрібниці, збільште кількість ситуацій, що викликають у вас позитивні почуття, наприклад, поновіть інтереси або розширюйте коло спілкування.
Переключитися.
Суть цього методу полягає в тому, щоб не тримати емоції в собі: або як можна швидше знайти вихід, або замінити на інше переживання. Одні здатні мріяти про що-небудь приємному («я лежу на березі теплого моря»), інші – формулювати свої цілі («я терплю це заради того, щоб…»).
Сконцентруйтеся
Деколи потрібно як мінімум на час виключити з життя непотрібні джерела негативних почуттів. Відкладіть справи, які не виходять, відійдіть на певну відстань від неприємних вам людей, вистачить дивитися телевізор.
Зворотна сторона депресії
Загальновідомо, що лінь – двигун прогресу, а заздрість – чудовий стимул для великих звершень. Позитивні моменти фахівці з Університету Вірджинія знайшли і в депресії. Вивчаючи механізми її протягом кількох років, вони з’ясували,
що сплін допомагає людям не тільки абстрагуватися від складної проблеми, болісного вибору або втрати, але ще й здебільшого стимулює творчі та аналітичні здібності, а також потяг до вдосконалення. За твердженням одного з керівників дослідження Енді Томпсона, депресія – це задуманий природою механізм, який допомагає адаптуватися до нових умов і перейти на новий виток життя. Депресивний стан доктор Томпсон порівнює з підвищеною температурою, яка допомагає побороти інфекцію. Збиваючи її, ми вторгаємося в природні процеси самозцілення. Ось тому ми радимо в міру можливості уникати прийому антидепресантів. Це не завжди виправдано.
Міцні обійми
Чи Часто ви обіймаєте власного чоловіка? Якщо ні, пора зробити обійми частиною обов’язкового розпорядку дня. Адже ця процедура не тільки приємна, але ще й дуже корисна. За твердженням терапевтів, вона активізує ті ділянки головного мозку, які контролюють вироблення речовин, выстраивающих антистресову захист і підвищують імунітет. А фахівці в області психології вважають, що будь-яке нове обійми задовольняє нашу постійну потребу в почутті безпеки, комфорту, любові і солідарності.
На двох мовах
Напевно у вашому оточенні є люди, які однаково чудово володіють двома і більше мовами. Їх переваги очевидні: у них більше можливостей для спілкування, і до того ж шанс отримати престижну роботу значно вище. В цьому випадку, згідно з дослідженнями, вміння говорити, думати і читати на декількох мовах не єдина риса, яка відрізняє їх від інших. Мовна грамотність в рази покращує пам’ять і активізує розумовий потенціал. Тому, якщо ви пам’ятаєте в цілому лише кілька нескладних фраз іноземною мовою, саме час зайнятися більш серйозним вивченням. Освоюючи мову в свідомому віці, ви отримуєте хороший бонус: на засвоєння нової інформації ви будете витрачати на третину менше часу, ніж раніше. За твердженням американського нейрофізіолога з Єльського університету Дугласа Кея, вивчення мов – один з найдієвіших методів тримати мозок в тонусі. Звідси випливає, це цілком реальний шанс, доживши до глибокої старості, уникнути хвороби Альцгеймера.

 

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок