Повторний шлюб

Коли люди одружуються, вони рідко замислюються про можливе розставання. Якщо запитати будь-яку незаміжню дівчину, як вона собі уявляє сімейне життя, то можна почути наступне: «Великий затишний будинок, здорові діти, люблячий і турботливий чоловік. Спільна життя до старості та смерті в один день…». Але не все збувається, що загадується. І багато дівчат, мимоволі поповнюють список розлучених жінок, які хочуть нових відносин і одночасно бояться їх.
Основними стереотипами, пов’язаними з новими відносинами після розлучення є: «У другому шлюбі стосунки міцнішими», « Всі повторні шлюби розпадаються», «Другі шлюби можуть розпадатися так само часто, як і перші». Хотілося б, звичайно, віднести себе до першої категорії, але в житті бувають всі варіанти, причому з однаковою частотою. А все тому, що немає універсального рецепту побудова відносин. Насправді все дуже індивідуально і непередбачувано. Спробуємо розвіяти міфи і сформулювати реальність.
1. «У нас був такий щасливий шлюб, а він завів коханку і все зіпсував!». Відносини це завжди двосторонній процес. Можливо, відсоток провини і різний, але відповідальність за результат відносин завжди лежить на всіх учасниках процесу. Чуйна, любляча жінка не може не помітити змін у відносинах з близькою людиною. Значить, або не хотіли знати, або не змогли створити з партнером атмосфери близькості і довіри.

2. «Я така невезуча!». Як казав один відомий комік: «Немає виходу – це коли забили кришку труни. З усіх інших ситуацій є як мінімум шість виходів!». Тобто, смуга невдач у вашому житті не нескінченна. Від помилок ніхто не застрахований і головне в цій ситуації, зрозуміти, на якому етапі вона була здійснена, усвідомити, виправити її і йти далі.

3. «Я не винна! Винен він, обставини, його мама, стерво-розлучниця». Найголовніше, що необхідно зрозуміти, що основні причини не зовнішні, а глибинно-психологічні. Ми тягнемо у відносини з партнером невирішені проблеми з попередніх зв’язків, дитячі травми і модель поведінки батьківських сімей. Ситуації, які коли-то розв’язалися для нас несприятливим чином, шукають рішення у теперішньому. Підсумок: ми підсвідомо вибираємо одні і ті ж «граблі», щоб відпрацювати ситуацію. Ретельний, щирий аналіз проб і помилок допоможуть вам уникнути повтору травмуючих ситуацій в майбутньому.

4. «Сором, страх, провина, образа». Ось ті самі головні почуття, що заважають нам створити міцний союз. Уявіть собі, що збираючись в довгий шлях, ви повинні взяти з собою найнеобхідніше. Навіщо тягнути з собою триста валіз з усім нажитим скарбом, який не тільки не допоможе вам в дорозі, а ще й буде вас обтяжувати, затримувати і, врешті-решт, зробить ваш шлях неможливим? Звільнитися від цих якорів дуже складно. Але це реально! Головне, знову ж таки, усвідомити причини цього, проаналізувати і зробити все, для того, щоб пробачити. І не лише партнера, а й себе. Дозволити, перш за все, самій собі бути помилятися і знову хотіти бути щасливою. Абсолютно кожна людина має на це право. І можливості для цього треба насамперед шукати в самих собі.

5. «Хочу принца на білому коні!». Якщо у вас є ілюзії з приводу досконалості людини, то ви глибоко застрягли в дитинстві. Всі люди недосконалі, мають свої слабкості, недоліки, комплекси і бажання. Це їх особливість і право. Важливо знайти не ідеального людини в принципі, а ідеально підходящого вам. Щоб не було, як у тій пісні: «Почистив зуби, закрий, блін, тюбик!». Тобто, перефразовуючи, можна сказати так: «Немає людей без недоліків, але є недоліки, з якими можна миритися».

6. «Я така гарна, що від моєї любові він обов’язково зміниться!». А ось дудки! Повторні шлюби відбуваються найчастіше в свідомому віці, коли людина вже має певний досвід і уявлення про життя. Може бути він ще не знає, чого він хоче, але ось чого хотів би уникнути, доросла людина вже має чіткі уявлення. Якщо перший шлюб чоловіки, наприклад, не склався за його алкогольної залежності, то матір’ю Терезою ви для нього станете навряд чи. З рятувальника, ви спочатку перетворитеся на переслідувача, а потім в жертву. Воно вам треба?

7. «Так він не плейбой, але зате цитує Шекспіра в оригіналі!». Не треба забувати прописну істину про те, що любов будується на тяжінні душі, розуму і тіла. Гармонійним вважається союз, коли партнери можуть бути не тільки коханцями, то також друзями і соратниками. Відсутність однієї з цих складових в нових відносинах може знову привести вас до краху ілюзій і шлюбу.

8. «Все скінчено. Назад вороття немає!». Як не дивно, але часто буває так, що після розлучення подружжя через відновлюють відносини. Багато мовчки шкодують про втрату, не в силах перебороти свою гордість, сором перед подругами, батьками, дітьми) та піти на зближення.
Насправді нічого дивного в цьому немає. Адже коли-то молоді люди були щасливі, їх об’єднує минуле, яке не завжди було поганим. Можуть бути спільні діти, друзі, бізнес. Розлучившись, люди раптом розуміють, що не в усьому були праві, зрозуміли свої помилки і готові йти на компроміс. Іноді буває так, що розбіжності між подружжям коштують набагато «дешевше», ніж спільне майбутнє. Розмова по душам може допомогти в розстановці пріоритетів і, можливо, збереженні того, що ви мало не втратили.

Наостанок хочеться сказати – другий шлюб, це не синонім слова «другий сорт». Це ознака того, що зріла особистість, зробивши певні висновки, вже не керується зовнішніми обставинами для подружжя (вагітність, мода, тиск батьків), а робить власний вибір. Ви господарі свого життя, і тільки ви знаєте як, де і з ким ви зможете бути по-справжньому щасливі!

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок