Барвисте та екзотичне весілля в Марокко

к і в будь-якій іншій мусульманській країні, марокканська весілля – це ціла серія церемоній, які в цілому займають від трьох днів до цілого тижня, залежно від сім’ї, оточення і навіть регіону.

Дійсно, це свято знаменує об’єднання сімей, і кожна намагається перевершити іншу в пишності. Ну а для європейців марокканська весілля – це справжній калейдоскоп фарб, екзотична музика, мистецтво, одяг і навіть кухня. Марокканська весілля, може тривати від трьох днів до цілого тижня.

 

Отже, що відрізняє марокканську весілля від інших? Насамперед, звичайно, образ нареченої. Марокканські дівчата дотримуються традиційного мусульманського світогляду, і тому в більшості випадків віддають перевагу національному одязі. Наречена в Марокко виглядає дуже красиво: її вбрання складається з шовкових драпіровок, а прикраси іскряться у величезних кількостях. Голова нареченої і її вбрання обов’язково прикрашають квітами. Взагалі, квіти – це дуже важлива деталь весільного оформлення в Марокко. Також як і черепашки, які у марокканців означають чистоту і непорочність.

Ще один важливий момент для марокканської весілля – це нанесення особливих татуювань, або вірніше, розпис хною, як і в індійській церемонії. Такі малюнки називаються мехенді і служать свого роду талісманами і амулетами. Виконує розпис, як правило, професіонал. Малюнки робляться не тільки нареченій, але і її подругам і родичкам. Процедура “розфарбовування” займає в середньому три – чотири години. Все залежить від складності візерунка. Після цього наречена повинна довгий час сидіти нерухомо, чекаючи, поки висохне хна.

Як правило, весілля в Марокко передує заручини. Взагалі-то в давнину шлюби укладалися виключно за домовленістю між родинами, але в наші дні це вже рідкість, і молоді люди цілком можуть одружитися і без згоди батьків.

Майбутні наречений і наречена зустрічаються близько року, і лише після цього можна призначати дату церемонії. Строго кажучи, іноді весь ритуал зводиться виключно до укладення усного шлюбного контракту, яке відбувається у присутності свідків і Adoul (марокканського нотаріуса), але досить часто угода складається в письмовій формі і підписується сторонами, причому при цьому присутні батьки і всі інші члени сімей. Наречений дарує нареченій подарунки, частина з яких має символічне значення. Наприклад, цукор символізує щасливе життя, молоко – чистоту і невинність, своє символічне значення мають квіти апельсина і хна. Інші подарунки показують щедрість нареченого і його багатства – це можуть бути коштовності, дорогі тканини або духи. Всі презенти виставляються на срібних підносах, накритих кришками конічної форми (вони називаються тефор).
Як і в старовину, наречена повинна принести родині нареченого придане (його називають дот). Як правило, ця сума виплачується за місяць до дати весільної церемонії. Зі свого боку, сім’я нареченого купує молодим меблі і все, що необхідно для початку спільного життя.

Марокканської весіллі передує кілька церемоній, які могли б взяти на озброєння і європейські нареченої. Зокрема, за два дні до свята, наречена зі своїми подругами і родичками відправляється в східну лазні – Хаммам. Перед весіллям наречена повинна прийняти спеціальну очисну ванну з молока, після чого її тіло розфарбовують хною. Якщо раніше нареченій розписували хною стопи і кисті рук, то на сучасних весіллях обмежуються малюванням ритуального плями на долоні. Вважається, що це символізує очищення і віщує молодим щасливе життя.

Ну а ще про один важливий момент марокканської весілля – малюнках мехенді – ми вже писали. До речі, у візерунках, виконаних хною, в хитромудрих рамочках, неодмінно має бути вписане ім’я нареченого.

Але ось, наступає знаменний день. З чого вона починається? Звичайно ж, з співу і танців. Проте всьому свій час, розглянемо свято докладніше.

Марокканські весілля традиційно справляються пізно ввечері – вночі. Гості починають з’їжджатися до восьми – дев’яти вечора, а молодята з’являються тільки до одинадцятої.

Весільна церемонія включає неодмінна читання Корану, яке супроводжується співом релігійних пісень і молитвами. Цікаво, що шлюбний контракт підписує зазвичай батько нареченої від її імені.

Ну ось, з офіційною частиною покінчено і починається яскрава і барвиста марокканська весілля. Гості збираються у великій кімнаті, тут вже встановлено «трон» або поміст для нареченої (ця споруда називається «амарія»). Виглядає це так – «амарія» з сидячою на ньому нареченою вносять у кімнату на своїх плечах четверо чоловіків. Це, до речі, символічна дія – воно показує, як легко, ніби на крилах щастя, вступає в нове життя наречена.

Отже, наречена сидить на своєму троні, як королева, убрана в розкішну сукню і сяюча коштовностями. Гості підходять до неї, щоб привітати і сфотографуватися з нареченими. До речі, наречена протягом свята, змінює вбрання кілька разів, зазвичай не менше семи. В кінці кінців вона переодягається в розкішне біле плаття.

Але повернемося до гостей. Після того, як вносять «амарія», починається неофіційна частина свята, яка супроводжується співом і танцями. І, звичайно, не забуваємо про пригощанні – це різні марокканські страви: круглий листковий пиріг з начинкою з курячого м’яса, кус-кус, м’ясо з чорносливом і мигдалем, фрукти, пастила, різні східні солодощі. Запивають все це чаєм, мінеральною водою, соками, і ніякого алкоголю, оскільки в мусульманських країнах він строго заборонений.

Ну, а коли свято підходить до кінця, молодята направляються в будинок нареченого. Весільний кортеж повільно просувається по вулицях міста, сьогодні, він, звичайно, складається з автомобілів, а в старовину молодята їхали на спині мула. Зрозуміло, по дорозі робляться зупинки у місцевих пам’яток, для того, щоб сфотографуватися з друзями.

 

Дружиною марокканська наречена стає зовсім не в той момент, коли молодят оголошують чоловіком і дружиною, а тоді, коли вона після церемонії обійде три рази навколо будинку чоловіка, після чого ввійде в нього.

На порозі нового будинку невістку зустрічає свекруха, яка повинна пригостити дівчину молоком і фініками – в знак любові та поваги.

Треба сказати, що весілля в Марокко – подія дороге, тому сім’ї, щоб гідно провести весільну тиждень, часто змушені влазити в борги. Однак, марокканці вважають, що така подія, як весілля, трапляється всього один раз в житті, тому відсвяткувати його потрібно на всі сто відсотків.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок