Найотруйніша медуза в світі

Найотруйніша медуза в світі  - медуза-коробочка або морська оса ( наукова назва Chironex fleckeri).  Ця морська живність є найотруйнішою медузою серед собі подібних, а так само вважається чи не найнебезпечнішою твариною у світі.

Медуза-коробочка прославилася тим, що має в щупальцях отруту, яка може вбити за кілька хвилин дорослу  людини. Якщо бути точніше, то сили цього морського мешканця вистачить, щоб за три хвилини вбити 60 чоловік. За деякими даними, за останні сто років від отрути медуза померло до ста осіб.

Морська оса – це вид морських стрекающих, які відносяться до класу кубомедуз  і в своєму класі є найбільшою. Купол її досягає розмірів звичайного баскетбольного м’яча. Медузи практично прозорі, мають блідо-блакитний колір. Тому через свою непомітності може представляти додаткову небезпеку для плавців, оскільки цього морського мешканця дуже важко побачити.

У Chironex fleckeri, як і у інших кубомедуз,  по чотири групи світлочутливих елементів, на яких 24 очі. Фахівці заявляють, що деякі здатні формувати зображення. Втім, питання це спірне і ще точно невідомі, чи можуть очі розпізнавати об’єкти або стежити. Так само невідомо, як обробляється інформація зі світлочутливих структур і про тактильної чутливості. Адже у медуз немає центральної нервової системи.

У медуз є чотири пучка з п’ятнадцяти щупалець кожний, вони простягаються від кожного з чотирьох кутів купола. І коли морська оса пливе, щупальця її скорочуються і досягають в довжину 15 сантиметрів і товщину 5 міліметрів. А під час полювання щупальця медузи витягуються до трьох метрів і тоншають. При цьому щупальця покриті численними  клітинами, в яких міститься смертельно небезпечна отрута. Клітини ці реагують на тиск і дію хімічних сигналів білкової природи.

Харчуються морські оси креветками і дрібною рибкою. А самі вони служать їжею морських черепах. Це єдині на планеті істоти, які не чутливі до отрути Chironex fleckeri.

Морська оса славиться своєю здатністю наносити дуже сильні опіки. У деяких випадках вони можуть призводити буквально до моментальної смерті. Після укусу у людини з’являється страшний біль, який супроводжується інтенсивним почуттям сильного печіння. При цьому, отрута медузи володіє множинною дією. Вона одночасно вражає нервову систему і шкіру. Варто відзначити, доза отрути повинна бути досить суттєвою, щоб привести до летального результату дорослої людини. Така  кількість виділяється тільки при контактуванні людини приблизно з трьома метрами щупалець. Сильнодіюча нейротоксична отрута працює виключно швидко. За всю історію були зареєстровані смертельні випадки через чотири хвилини після контакту з морською осою. Це значно швидше, ніж при укусі будь змії, павука або комахи.Втім, існує й протиотрута проти морської оси. Але своєчасно лікування потерпілого від укусу, як правило, утруднено або ж неможливо.

 

Де можна зустріти?

У естуаріях північної Австралії можна зустріти поліпоїдну форму, а медузи мешкають в прибережних водах біля північної Австралії та прилеглих тропічних районах західно-індійській частині Тихого океану. Виявлені морські мешканці і в Південно-Східній Азії. Примітно, що медузи не зустрічаються на рифах.

 

 

 

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок