Колишній чоловік: друг чи ворог?

Колишній чоловікВідносини між подружжям не завжди складаються добре. Але ще складніше складаються стосунки між колишнім подружжям. І в них є на те свої причини. Так хто ж він, колишній чоловік, і які відносини варто з ним вибудовувати?

Якщо чоловік років у 40 ще сміливо може претендувати на роль завидного нареченого, то жінка в ці роки вже не сприймається як наречена. Тому після розлучення нерідко саме фраза «я віддала тобі найкращі роки свого життя», стає не просто образливою, але і відбиває саму суть.

Але чи так це насправді? Адже з цією людиною, напевно, були і хороші моменти: народження дитини, перше молоко, що втекло, спільні свята і просто будні після роботи. Не завжди ж було все погано. Тому навіть якщо ви вже і не можете терпіти один одного, а причини для розлучення все-таки були вагомими і розрив – вже відбувся, доведеться міняти своє ставлення до колишнього чоловіка. Він та людина, яка гідна хоча б поваги, якщо не любові.

Звичайно, безпосередньо після розлучення налагодити хороші відносини буває дуже складно. Ще свіжі ті докори й образи, звинувачення та вчинки, які спровокували або супроводжували процес розлучення. Але перейти через себе і вирішити всі розбіжності тет-а-тет все ж доведеться.

“Навіщо?” – Запитаєте ви. Та потім, щоб при кожній його появі у вашому житті, будь то прогулянки з дитиною або просто випадкова зустріч біля магазину, ви не здригалися і не ховали очі в підлогу. Щоб спокійно могли спілкуватися і виховувати дитину. Адже йому важливо і потрібно знати, а головне, відчувати, що його батьки хоч і живуть окремо, дорожать одне одним. Або, принаймні, не ненавидять один одного.

Перший крок до нормальних відносин – це, звичайно, відверта розмова. Так-так, саме відверта розмова, яка допоможе вам налагодити відносини і повернути колишню дружбу. А для цього треба, перш за все, зустрітися і просто поговорити. Емоції та образи доведеться залишити десь в іншому місці. Та й зустріч краще провести в місці, яке вам ні про що не нагадує.

Поговорити краще не про те, «що це ти у всьому винен», так продуктивного діалогу точно не вийде. Побудуйте розмову на тому, що стало причиною розлучення. Запитайте, що під час шлюбу подобалося, а що – ні колишньої половині. Які очікування були у певний момент, що думали і відчували насправді у складні моменти. Обговоріть все, проаналізуйте і постарайтеся зрозуміти один одного. Так, це не просто, але ніхто і не говорить, що дружити після розлучення легко. Вірніше, дружити легко, а от прийти до цієї дружбу складно.

Відверта розмова – це ще півсправи в цій ситуації. Але хорошими відносини можуть стати лише тоді, коли настане час для прощення. Відверта розмова тільки допоможе вам зрозуміти один одного, пояснити вчинки. А слідом за цим пробачити буде простіше.

Адже хороші відносини принесуть більше користі вам і вашій дитині. Але навіть якщо дітей немає, то це не означає, що миритися не треба. Ця людина була частиною вашого життя, і нею вже і залишається. Не можна закривати очі на своє минуле і відмовлятися від нього. Єдиний спосіб знайти гармонію з собою і своїм минулим – це прийняти його, пробачити і зробити висновки.

Спробуйте сформулювати те, до чого ви хочете прийти. Зрозуміло, що всі ми хочемо, щоб все було добре, тому це формулювання краще опустити. Мисліть конкретніше, наприклад, згадайте про те, що необхідно навчитися спокійно розмовляти, виховувати дитину, піклуватися про його майбутнє і т.д.

І найголовніше – це, звичайно, керуватися розумом, а не емоціями. Забудьте минулі образи, просто зробіть висновки і живіть далі.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com
Leave a comment ?

Коментування вимкнено Comments.

  1. Ксенія

    Для мене,мій колишній чоловик залишився ворогом,и це повністю його иніціатіва.мені шкода,що в нас зараз таки стосунки,бо через це дуже страждае дитина.

  2. Виталий

    Я считаю что бывший молодой человек не может бить другом, так как это абсурд. Но это мое мнение, смотрите сами

  3. Для мене мій чоловік і зараз, перш за все друг. Ми дуже запальні і вперті. В результаті за тридцять років спільного життя, я двічі розлучалася і тричі виходила за нього заміж. В даний момент, я сподіваюся остаточно, я заміжня за своїм чоловіком. Мені подобається, що навіть коли ми не разом, він поводиться гідно. Найважливіше в сімейному житті вміти слухати один одного і відверто все обговорювати

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок