Зелений чай: пити чи не пити?

Зелений чайЗелений чай з’явився на наших прилавках порівняно недавно, але встиг знайти своїх шанувальників ще й тому, що його рекламують як джерело корисних речовин і еліксир здоров’я. А що кажуть спеціалісти зі Сходу, де цей чай традиційно вирощують.

Експерти Центру досліджень раку в Японії протягом десяти років обстежували 9 тисяч чоловік і виявили, що ті, хто пив по 9-10 чашок зеленого чаю в день, жили в середньому на п’ять – сім років довше тих, хто вживав менше трьох чашок. Крім того, з’ясувалося, що серед любителів зеленого чаю захворілих усіма видами раку було на 25-30% менше. Японці вважають, що цей чай – панацея від раку і знижує ріст пухлини.

Професор Чен Цікун з Інституту чаю в Китаї відзначає, що чай, особливо зелений, – ефективний засіб проти променевої хвороби. А якщо ви подовгу дивитеся телевізор, то зелений чай нейтралізує шкідливий вплив випромінювання від телеекрана.

Зелений чай помітно прискорює розкладання в крові холестерину і жирів (а це атеросклероз, хвороби серця); регулярне його вживання підтримує еластичність судин, запобігає ожирінню печінки, стримує загальне старіння організму. Крім того, він знижує вагу, тиск, вимиває солі. Недарма Японія серед всіх розвинених країн займає останнє місце по гіпертонії.

Зелений чай володіє великою фізіологічною активністю і допомагає при гепатиті і ревматизмі, тонізує м’язи серця. У його складі йод, калій, мідь, вітаміни С1, В1, В2, РР, К, вони зміцнюють стінки судин і мають сильну антибактеріальну дію.

При заварюванні в зеленому чаї залишається набагато більше мінеральних речовин, ніж у чорному, і зокрема багато цинку, що дуже корисно вагітним жінкам. Цинк – дуже важливий елемент для розвитку плоду і володіє до того ж антиканцерогенною властивістю. При позивах нудоти вагітним жінкам добре пожувати листя сухого зеленого чаю, а також використовувати цей засіб при закачуванні та морської хворобі.

Японці радять чистити зуби гущею зеленого чаю, тому що в ньому є фтор, який у поєднанні з загальними бактерицидними властивостями перешкоджає руйнуванню зубної емалі. А якщо відразу після міцного застілля випити кілька чашок зеленого чаю – похмілля не буде.

Однак і у зеленого чаю є свої негативні сторони. Наприклад, велика кількість пуринів, які утворюють в організмі отруйну сечовину. Велика кількість пуринів викликає порушення обмінних процесів, сечовина погано виходить з організму. З її солей утворюються голчасті кристали, які потім викликають подагру. Ті, хто страждає від хронічних хвороб типу артриту і ревматизму, почувають себе краще, коли припиняють пити чай або каву.

Збудливі речовини чаю – кофеїн, теобромін, теофілін – знаходяться в рівній мірі і в зеленому чаї. Тому міцний чай може бути несприятливий для серця, збуджує нервову систему. Кофеїн підступний, адже організм швидко звикає до стимуляції і вимагає його у все більших дозах. Зловживання міцним чаєм, у тому числі зеленим, загрожує безсонням, ранковою слабкістю, підвищеною дратівливістю, передчасною втомою.

Крім того, зелений чай росте в далеких регіонах, тому корисний не для кожного організму.

Отже, зелений чай виробляється з тієї ж сировини, що і чорний, і зберігає свій колір не тільки в сухому вигляді, а й у настої. У зеленого чаю відсутній специфічний чайний запах і смак. Це напій зеленого кольору із золотистим відтінком і тонким ароматом свіжого сухого сіна, суничного листа і цитрусових.

Японці готують зелений чай так: насипають кілька пучок заварки в чайник і заливають дуже гарячою водою, але не крутим окропом, так як він нібито вбиває смак. Потім чай настоюють (зелений чай заварюється приблизно вдвічі довше чорного чаю), розливають в чашки. Цукор і молоко з зеленим чаєм несумісні. Краще пити його з медом. Зелений чай можна заварювати два-три рази.

Інший спосіб правильної заварки зеленого чаю: взяти 0,5 чайної ложки листя на чашку води. Її температура повинна бути не вище 70С. Чай залити водою в три прийоми. Спочатку на третину обсягу чайника, через 1-2 хвилини – наполовину чайника, а ще через дві хвилини – на три четвертих обсягу. Настояти дві хвилини. Випивши з чайника половину, в іншу частину додати окріп.

Аюрведа (індійська медицина) радить не пити багато чаю перед їжею, особливо гарячого, бо це спалює харчові соки і погіршує травлення. Пити чай сильно гарячим, особливо в жарку пору року, шкідливо людям з гарячою натурою і молодим.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок