Кінні прогулянки – гармонія з природою

Кінні прогулянкиУявіть собі табун диких коней скачуть. Одразу виникають асоціації: свобода, швидкість, сила, здоров’я, природа, гармонія … Це все може здаватися нескінченно далеким від реальності міського життя, але насправді виявляється на диво доступним.

Верхова їзда, на мій погляд, самий гармонійний спосіб активного проведення часу та дуже ефективний метод виключення з міського середовища та зближення з природою.

З давніх часів люди знали про цілющу силу спілкування з кіньми. Сучасною наукою ця користь доведена. Кінні прогулянки благотворно впливають на людину – і фізично, і психологічно.

Аматорські прогулянки на конях роблять позитивний вплив на опорно-руховий апарат, на травну, кровоносну, ендокринну, дихальну, нервову системи організму. Людина в сідлі інтуїтивно прилаштовується під рухи коня для збереження рівноваги, при удаваній пасивності наїзника всі групи м’язів його постійно працюють. Зміцнюються м’язи спини, преса, попереку. Особливо опрацьовуються м’язи сідниць і ніг, у тому числі й такі, які рідко задіються при заняттях іншими видами спорту (внутрішня сторона стегна, наприклад).

При цьому під час спокійної їзди навантаження на суглоби і хребет зовсім невеликі, тому кінні прогулянки доступні людям практично всіх віків і будь-якої фізичної комплекції. Лікувальна верхова їзда (іпотерапія) ефективна при ортопедичних, серцево-судинних захворюваннях, порушенні обміну речовин, хворобах кишечнику, гінекологічних захворюваннях (за рахунок посилення кровопостачання м’язів малого тазу і зміцнення м’язів живота і промежини), під час відновлення після травм і операцій; використовується в психіатричній та неврологічній практиці для лікування аутизму, депресій, неврозів, алкоголізму, наркоманії, для полегшення соціальної адаптації.

Верхова їзда несе комплексне благотворний вплив на організм. Спілкування з великим, красивим, розумним, шляхетним тваринам має великий вплив на психіку людини. Воно гармонізує, знімає напругу, надає впевненості в собі. Воно вчить доброті й терпінню.

Скачки це приголомшливе відчуття первісне – єднання з такою потужністю, управління їй, політ над квітучою землею, чудове почуття свободи. А іноді навіть просто достатньо потріпати холку коня, подивитися у великі добрі очі, і всі мирські хвилювання відступають.

Прогулянки на конях зазвичай організовуються кінноспортивними комплексами, що знаходяться за містом, іноді й у межах міста. Пропонуються прогулянки на будь-який смак: як годинні заняття, так і багатоденні кінні походи. Інструктори навчають правильній техніці верхової їзди і стежать за безпекою. Не забувайте, що коні сильні і примхливі, і навіть самі слухняні з них при неправильному поводженні можуть бути небезпечними.

Щоб ніщо не відволікало вас від отримання задоволення від катання, підберіть відповідний одяг. Білизна та брюки повинні бути зручними і не мати об’ємних швів, які можуть стати причинами роздратування і травм шкіри. Ніщо не повинно заважати вам зручно тримати ногу в стремені і при необхідності швидко звільнити її, тому бажані вузькі штанини і закрите взуття з гладкою підошвою і невеликим каблучком. Захистити гомілку від підвертання і натирання стременом, допоможуть халяви чобіт або краги, що надіваються з черевиками.

На руки можна надіти рукавички, щоб не натерти шкіру об підводи. При катанні на відкритому повітрі враховуйте погодні умови – може стати в нагоді головний убір, сонцезахисний крем і окуляри (закріплені на мотузочці для запобігання від падіння), репелент від комах, накидка від дощу (така шелестіла, щоб не налякати коня). Необхідні в поїздці дрібниці зручно носити в поясній сумці.

Як вже було сказано вище, кататися на конях може практично кожен – і діти, і дорослі.
Але, на жаль, існують деякі протипоказання, як то: гострі захворювання внутрішніх органів, недавно перенесений інфаркт або інсульт, порушення рівноваги, тромбоз вен, алергія і деякі інші. При виникненні сумнівів обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Сподіваюся, ви вже відкрили для себе радість спілкування з кіньми або коли-небудь зробите це.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок