Незаслужена репутація деяких продуктів харчування

Шкідливі продуктиТак склалося, що майже всі продукти, які ми вживаємо в їжу, мають певну репутацію. На жаль, думка про них часто складається під впливом реклами, засобів масової інформації, а також людей, які самовільно називають себе «лікарями», «натуропатії», «експертами здорового харчування» і т.д. Через це деякі види їжі здобули собі погану славу шкідливих або непотрібних для здоров’я продуктів. Пізніше лікарі все ж довели, що частина з них не завдає шкоди здоров’ю, частина – може навіть поправити його, а без деяких і зовсім прожити складно. Однак у свідомості деяких думка про «шкідливість» чогось міцно вкоренилася. Тому настала пора в черговий раз поговорити про те, які продукти ми абсолютно марно заносимо в «чорний список». Адже відмовлятися від повноцінного харчування, тільки тому, що хтось вважає певні продукти «шкідливими», – як мінімум, нерозумно.

1. Сіль. Її ще називають «білою смертю», приписуючи безліч поганих властивостей. Нібито через солі підвищується кров’яний тиск, Елементи, з яких вона складається, тобто натрій і хлор допомагають підтримувати нормальний водно-сольовий баланс в організмі, а хлор сприяє виробленню соляної кислоти (вона необхідна для повноцінного травлення). Інша справа, що сіль багато вживають надмірно, тому й виникають неполадки в організмі. Норма солі – не більше 6 г на день, при більшому споживанні вона дійсно здатна спровокувати набряки, гіпертонію і ряд інших недуг. Якщо Ви все ж переживаєте за своє здоров’я і хочете знизити вживання солі, то Вам буде достатньо 2,5 г на день (трохи менше половини чайної ложки).

2. Молоко. Деякі до сих пір вважають, що молоко – це їжа для телят, а не для людини або говорять, що його можна пити тільки дітям. Проте, останні дослідження лікарів довели, що молоко – це дуже важливий і корисний для здоров’я продукт. Так, є випадки, коли молоко слід замінити на кисломолочні продукти. Наприклад, якщо мова йде про лактазну недостатність – коли в організмі мало або зовсім немає ферменту, що розщеплює молочний цукор. Але навіть у цьому випадку відмовитися слід тільки від молока, а кисломолочні продукти вживати необхідно. У молоці міститься легкозасвоюваний білок, корисні жирні кислоти, мінеральні речовини. Вживання молока і молочних продуктів невисокої жирності допомагає зміцнити здоров’я, нормалізувати вагу і поліпшити самопочуття.

3. Яйця. Нещодавно яйця вважалися символом холестерину і закликали є їх якомога рідше, мотивуючи це тим, що всього в одному жовтку міститься денна норма холестерину. Тільки не було ні слова про те, які жири і холестерин який там знаходяться. Не було ні слова і про їх корисні властивості. По-перше, холестерин буває ще й «хорошим», а, по-друге, деяка кількість холестерину нам необхідно отримувати щодня. Ви здивуєтеся, але людський мозок приблизно на 1 / 6 складається з холестериноподібних речовини. У яйці міститься якраз той самий «добрий» холестерин і, крім нього, в жовтку ще є речовина лецитин, що знижує рівень холестерину в крові. Яйця – дуже корисна для здоров’я їжа, його білок володіє найвищою біологічною цінністю і засвоюється майже на 100%, в ньому є вітаміни А і D, а також фосфор. Вживання одного вареного яйця в день ніяк не позначиться на рівні холестерину в крові.

4. Макарони. Чого тільки про них не говорять – від них товстіють, хворіють діабетом, «заробляють» проблеми з травленням і т.д. Якщо говорити про вермішель швидкого приготування, макаронах з білої муки, макаронах «по-флотськи», з вершковим маслом і т.д., то вони і справді не мають нічого спільного із здоровою їжею. Але є ще й корисні макарони – на яких написано «Зроблено з твердих сортів пшениці» або «Макарони групи А». Вони містять клітковину і складні вуглеводи плюс мікроелементи і вітаміни. Такі макарони є хорошим джерелом енергії і не викликають підвищення рівня цукру в крові. Ті, хто вважає макарони калорійною їжею, теж помиляються – в 100 г готових макаронів міститься всього 160 Ккал і майже немає жирів. Високу енергетичну цінність їм додають вершкове масло, смажений фарш та інші жирні добавки.

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок