Королева детективу-Агата Крісті

Англійська письменниця , “королева детектива ”  Агата Крісті 15 вересня 1890, в Торквеї ( Torquay ), графство Девон, Англія.  Освітою Агати, яка  рано втратила батька, займалася мама. У 1914 вийшла заміж за льотчика Арчібальда Крісті. У роки Першої світової війни Агата Міллер працювала медсестрою у військовому госпіталі, вчилася фармакології . В цей же час, в перервах між чергуваннями, почала писати детективи. За її власними словами, складати Агата почала з простого наслідування сестрі, яка вже друкувалась у журналах. Молода письменниця вважала, що читачі з упередженням поставляться до того, що автором детективів є жінка, і хотіла взяти собі псевдонім Мартін Уест або Мостін Грей.  Видавець наполіг на збереженні власного імені та прізвища письменниці, переконавши її в тому, що ім’я Агата було рідкісним і запам’ятовувалося. Романи, не відносилися до детективних, виходили під псевдонімом Мері Уестмаккот ( Mary Westmacott ). Всього під цим псевдонімом було надрукувало 10 романів. У пресі перший роман Агати Крісті ( ” Таємничий злочин у Стайлсе ” ) з’явився в 1920  році. Тоді ж ” з’явився” і приватний детектив бельгієць Еркюль Пуаро, який опинився в подальшому героєм 25 детективних романів Агати Крісті. Дебют іншого ” приватного детектива ” – місс Марпл – відбувся в 1930 гoду, коли у світ вийшов роман ” Вбивство в будинку вікарія “. Справжній читацький успіх прийшов до Агаті Крісті в 1926 , коли на прилавки був випущений роман ” Вбивство Роджера Екройда ” . Популярності письменниці сприяло і те, що її детективи друкувалися не тільки як окремі книги, а й публікувалися на сторінках періодичної преси в Англії і США. У 1957 на екрани вийшов перший фільм за мотивами п’єси Агати Крісті   ” Свідок обвинувачення ”
У 1926 померла мама Агати, а її чоловік , полковник Арчібальд Крісті, зажадав розлучення. Реакція Агати Крісті була настільки несподівана, що сама письменниця в майбутньому з трудом могла її пояснити: Агата зникла. Протягом декількох днів її посилено шукали і, нарешті, виявили в готелі, зареєстровану під ім’ям … жінки, на якій збирався одружитися її чоловік. У 1928 шлюб Агати і Арчібальда Крісті, від якого народилася дочка Розалінда, розпався. У 1930 Агата Крісті вийшла заміж вдруге, за археолога сера Макса Маллована. З тих пір вона періодично проводила кілька місяців на рік в Сирії та Іраку в експедиціях разом з чоловіком. Померла Агата Крісті 12 січня 1976 у Веллінгтоні, Оксфордшир . На даний момент в Англії проживає онук Агати Крісті – Метью Прічард .
Агата Крісті – автор більше сотні оповідань, 17 п’єс, понад 70 детективних романів, перекладених на 103 мови. Серед творів – серії романів і повістей про детективну діяльність міс Джейн Марпл і містера Еркюля Пуаро: ” Таємниче злочин у Стейлсе ” , ” Пуаро розслідує ” ( 1924) , “Таємниця камінів” (1925 ) , ” Вбивство Роджера Екройда ” , ” Вбивство в будинку вікарія “, “Східний експрес” ( 1934; роман ) , “Смерть на Нілі “( 1937) , ” Н або М ? ” , ( 1941) , ” Розлучення навесні “, роман вийшов під псевдонімом Мері Уестмаккот , ” Свідок обвинувачення “, ” Мишоловка “1954 р. ( п’єса  вперше була поставлена ​​на сцені лондонського театру Амбассадор в 1952 і за 21 рік успішно витримала 8862 постановки) , ” Десять негренят ” , ” Смерть у хмарах ” ( Death in the clouds ) , ” День поминання ” , “П’ять поросят ” , ” Завіса ” – останній роман про Еркюля Пуаро), ” Забите вбийство” –  останній роман про міс Марпл ) , Автобіографія (опублікована в 1977).

Якісні українські меблі з дерева retro-mebli.com

Comments are closed.

сім'я | стиль | навчання | модний одяг | макіяж | краса | кохання | косметика | корисні продукти | корисні поради | здорове харчування | здорова шкіра | взаєморозуміння | активний відпочинок